Ваш вибір: гібридна сонячна електростанція

Скільки коштує гібридна станція?

Вартість гібридної станції залежить від потужності та ємності акумуляторів.

Потужність станції:

Ємність акумуляторів:

Не знаєте, яка потужність та ємінсть акумуляторів вам потрібно? Вам допоможе цей калькулятор.

Увага! Тут дуже приблизні дані щодо доходів. Якщо у вас споживання та виробіток станції будуть однакові, то чистих доходів така станція не принесе, а лише дозволить економити.
image

Чи потрібні вам акумулятори?

У 90% випадків - українцям не потрібні акумулятори для домашніх сонячних станцій.

Сонячна станція з акумуляторами коштує на 30-40% дорожче.

Акумулятори доцільно встановлювати у двох випадках:

  • 1 якщо у вас зовсім нема підключення до електромережі, і за підключення до мережі місцевий РЕМ просить тисячі доларів. В такому випадку вигідно встановити автономну сонячну електростанцію з акумуляторами.
  • 2 якщо у вас дуже(!) проблемна електромережа і дуже часті відключення ел.енергії. В такому випадку вам доцільно встановити систему акумулювання енергії. При цьому не обов’язково тоді встановлювати сонячні панелі - достатньо лише акумуляторів та інвертора.

Якщо ви вважаєте, що вам не потрібні акумулятори, то можете перейти на сторінку з інформацією про мережеві сонячні електростанції

image

Чи є в Україні програми по пільговому кредитуванню або фінансуванню будівництва сонячних станцій?

Станом на листопад 2017 року в Україні діють такі прогами підтримки будівництва сонячних станцій:

1. у Житомирській обл. місцевий бюджет повертає 20% вартості будівництва сонячної електростанції

2. у Львівській обл. місцевий бюджет повертає від 5 до 20% річних за кредитами, залученими на будівництво сонячних електростанцій

Окрім цього, Укргазбанк видає "безвідсоткові" кредити на купівлю сонячних станцій. Але варто зазначити, що сплата відсотків лягає на плечі монтажника, тому якщо ви купуватимете станцію з "безвідсотковим" кредитом, то базова вартість станції буде відразу вищою на 10-15%, у порівнянні з купівлею без кредита.

Якщо вас цікавить кредитування, вам потрібно оговорити це питання із монтажниками - вони часто співпрацюють з різними банками, де можуть запропонувати не гірші умови, ніж в Укргазбанку.

Варто пам'ятати, що в Україні діє один із найвищих в Європі “зелених” тарифів, завдяки якому будівництво СЕС є вигідною інвестицією навіть без пільгового кредитування.

Показати більше
image

Яке обладнання краще вибрати?

Дві основні складові кожної сонячної електростанції - це інвертор та сонячні панелі.

  • 1 Сонячні панелі - становлять близько 60-70% вартості сонячної станції. Не потрібно купувати найдорожчі сонячні панелі. Якісні китайські сонячні панелі без проблем працюватимуть більше 25 років. Проте варто уникати найдешевших панелей (так звані “no-name”) - у них заявлений ККД може не відповідати реальному, а також вони можуть вийти з ладу раніше заявленого строку. Сонячні панелі не бояться граду. Вони досить міцні і добре переносять погодні умови в Україні. Сонячні панелі українського виробництва існують. По ціні вони коштують так само як і якісні китайські.
  • 2 Інвертор - становить близько 20-30% вартості сонячних станцій. Інвертор це та річ, на якій не варто економити. Він виходить з ладу значно швидше ніж сонячні панелі. Враховуючи нестабільність роботи українських електромереж, інвертори краще брати лише якісні. Тому якщо у вас обмежений бюджет, то краще взяти дорожчий інвертор, а не панелі. При замовленні сонячної станції обов’язково дізнайтеся у монтажної організації, яку гарантію вони надають на інвертор і як буде відбуватися процес заміни/ремонту обладнання в разі поломки.

Підписка на розсилку

Ви зможете відписатися в будь-який момент