Сильне забруднення сонячних батарей значно зменшує виробіток вашої станції, відповідно зменшує ваші прибутки. Окрім цього, брудні сонячні панелі візуально псують вигляд вашого будинку.
Але що означає “сильне забруднення”? І чи можливе воно в українських широтах? Спробуємо розібратися.
Чому забруднюються панелі?
Основна причина забруднення сонячних панелей у світі – це пил. Проте щоб зрозуміти, що означає сильне забруднення, давайте подивимося наступне відео:
Як ви зрозуміли, такі сильні забруднення бувають лише у пустельних регіонах, або у великих промзонах.
На щастя, більшість Українців мешкають далеко від промзон чи пустель, тому такі забруднення вам не страшні.
Навіть якщо ви мешкаєте у місцевості, де у повітрі постійно багато пилу – дощ все-рівно його змиє. Клімат в Україні забезпечує достатню кількість дощів, щоб панелі були чистими.
Це не стосується горизонтальних панелей
Проте якщо у вас панелі розміщені горизонтально, то дощ вам не допоможе.
На горизонтальних панелях буде збиратися не лише пил, але і листя чи інші органічні залишки.
Якщо ви розмістили панелі горизонтально, то будьте готові їх мити по кілька разів на рік.
Як показує практика, в Україні сонячні батареї горизонтально майже ніколи не розміщують, відповідно із такими проблемами у нас люди не стикаються.
Міф: після миття панелей сильно збільшується ефективність
В мережі можна знайти різні відео, де показано, як відразу після миття панелей їхня ефективність кардинально зростає. Звичайно чисті панелі мають кращий виробіток, ніж брудні, але такий ефект досягається в першу чергу не через чистоту панелей, а через охолодження.
Коли панелі перегріваються на сонці, їхня ефективність зменшується. Відповідно, якщо панелі помити, то вони стануть прохолоднішими і їхня ефективність зросте. Проте з часом вони знову нагріються і ефективність повернеться до попереднього значення.
Скільки грошей ви втратите через забрудненість панелей?
Згідно різних досліджень, при стандартній забрудненості, ефективність панелей знижується на 1%.
Оскільки сонячна станція потужністю 10 кВт виробляє щороку близько 11500 кВт-г, то через забрудненість панелей ви будете втрачати близько 115 кВт-г на рік. Якщо врахувати, що за кожен вироблений кіловат по “зеленому” тарифу ви отримуєте по 15 євроцентів (після оподаткування), то у грошовому еквіваленті ви втратите близько 17€.
Висновок
При українському кліматі сонячні панелі мити недоцільно.
Навіть якщо у вас станція потужністю 30 кВт і ваші річні втрати через забрудненість становитимуть €50, постійне миття станції площею 200 м.кв може вам обійтися ще дорожче.