Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:14090086:SSL routines:ssl3_get_server_certificate:certificate verify failed in /home/bitrix/ext_www/blog/wp-content/themes/baskerville-2-wpcom/functions.php on line 322

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /home/bitrix/ext_www/blog/wp-content/themes/baskerville-2-wpcom/functions.php on line 322

Warning: file_get_contents(https://joule.ua/api/header): failed to open stream: operation failed in /home/bitrix/ext_www/blog/wp-content/themes/baskerville-2-wpcom/functions.php on line 322
Пошук
Головна » База знань » Часті питання » Домашні станції » Як вибрати сонячні панелі: 5 основних параметрів

Як вибрати сонячні панелі: 5 основних параметрів

Щоб вибрати якісні сонячні панелі, які працюватимуть багато років, вам буде недостатньо лише технічних характеристик панелей. Це завдання потрібно розглядати комплексно, особливо в українських реаліях.

На жаль, дуже багато продавців/інсталяторів зацікавлені продати саме ті сонячні панелі, на яких вони матимуть найбільший прибуток. І вони дійсно можуть знайти у технічних характеристиках свого обладнання якісь переваги (технологія PERC, 5BB, Half-Cell, тощо), проте є значно важливіші параметри, на які вам потрібно звернути увагу:

 

1. Виробник панелей

При виборі виробника сонячних батарей, вам не потрібно знати “хто найкращий”. Адже це те ж саме, що обирати між BMW і Mercedes. У даній ситуації вам головне – не потрапити на “китайську підробку”.

Китайські підробки сонячних панелей

Адже, якщо ви попадете на недобросовісного виробника, то більшість технічних характеристик зазначених у інформації про панелі – будуть недостовірні. А про будь-яку гарантію виробника можна і не мріяти.

Як не попасти на “китайські підробки” або як їх ще називають “нонейми” (No name)?

Ми рекомендуємо вибирати панелі, які входять до рейтингу Tier 1.

Детально ми розглянули рейтинг Tier у цій статті.

Різниця між рейтингами Tier 1, Tier 2 та Tier 3

Компанії із рейтингу Tier 1 – це компанії, яким довіряють банки, і готові проінвестувати десятки мільйонів доларів у будівництво потужних сонячних електростанцій із панелями цього виробника. Іншими словами, інвестори впевнені, що сонячні панелі цього виробника будуть виробляти зазначену кількість енергії протягом зазначеного періоду (бл 20-25 років), і виробник за цей період не зникне та буде виконувати свої гарантійні зобов’язання.


Хороша новина у тому, що в Україні представлена більшість виробників із рейтингу Tier1. А оскільки більшість цих виробників із Китаю, то і ціни на ці сонячні панелі досить хороші.

 

2. Ефективність сонячних панелей

Ефективність сонячних панелей – це важливий показник, але не найосновніший. Оскільки ефективніші панелі коштують дорожче, то вибір панелей на користь найефективніших – не зменшить термін окупності станції.

Ефективність сонячних панелей, які продаються на українському ринку коливається від 12% до 21%.

Панелі із найвищою ефективністю (близько 20%) варто брати лише у тому випадку, коли у вас обмежена площа даху, а ви хочете отримувати із кожного квадратного метру максимальний заробіток.

Якщо ж у вас немає обмежень по площі для розміщення панелей, то вам краще купити дешевші панелі, але з меншою ефективністю.

 

3. Гарантія та наявність офіційного дистриб’ютора в Україні

Гарантію та наявність офіційного дистриб’ютора потрібно розглядати в комплексі.

Оскільки, навіть якщо виробник дасть 20-річну гарантію на сонячні панелі, але в Україні не буде його офіційного дистриб’ютора – то вам буде мало зиску з такої гарантії. За таких умов, при настанні гарантійного випадку вам потрібно буде вирішувати проблему безпосередньо із виробником, а це призведе до значних часових та фінансових витрат.

Найкраще купувати панелі у надійних регіональних інсталяторів, які мають власну сервісну службу і співпрацюють із офіційними дистриб’юторами. При таких умовах, браковані сонячні панелі будуть замінені сервісною службою інсталятора вже за декілька днів, і ваша станція продовжить заробляти вам гроші. Інсталятор, в свою чергу, демонтовані браковані панелі замінить на нові у офіційного дистриб’ютора. А дистриб’ютор буде вирішувати проблему із бракованими панелями вже із виробником.

Звичайно, панелі у офіційних дилерів будуть трохи дорожчі. Але якщо врахувати, що влітку 30-ти кіловатна станція може щодня приносити до 800 грн прибутку, то в разі тижневого простою станції, вся отримана до цього економія може бути невелійована.

Перевірити який бренд в Україні має офіційного дистриб’ютора можна нашому рейтинзі сонячних панелей:

Гарантія та наявність офіційного дистриб’ютора в Україні

 

4. Естетичний вигляд

Деяким людям зовнішній вигляд одних сонячних панелей подобається більше, ніж вигляд інших.

Або бувають випадки, коли для того, щоб покрити 100% даху, потрібно підібрати панелі певного розміру (потужності).

Панелі можуть мати різні кольори, відтінки, розміри, форму, спосіб кріплення.

В Україні вже навіть був змонтований “сонячний дах” – де сонячні панелі виконують функцію накриття, замість черепиці.

Проте варто розуміти, що будь-який нестандартний формат сонячних панелей буде коштувати дорожче. Якщо ж для вас зовнішній вигляд не має значення, то для вас має бути важливішим інший параметр: ціна за 1 ват.

 

5. Монокристал / Полікристал

Потенційні власники дуже часто намагаються зробити правильний вибір між двома типами фотомодулів: монокристалом або полікристалом.

Ми навмисно розмістили цей пункт в кінці списку, оскільки цей параметр не є принциповим. Детальніше про вибір між моно- і полікристалом ви можете прочитати у цій статті.

Якщо коротко, то:
– монокристал – дорожчий, більш ефективний і має суцільне чорне забарвлення.

– полікристал – дешевший, менш ефективний і має плямистий блакитний відтінок.

Монокристал чи полікристал

По суті, ви вже повинні були б зробити вибір між полі- і монокристалом вже після другого та четвертого кроку, коли вибирали ефективність та зовнішній вигляд.

 

Окрім зазначених вище п’яти пунктів, які впливають на вибір сонячних панелей, можна ще додати ще такі параметри:

  • відгуки про сонячні панелі від клієнтів
  • відгуки про сонячні панелі від інсталяторів
  • кількість дилерів, які продають цей бренд сонячних панелей
  • кількість збудованих сонячних станцій на сонячних панелях конкретного бренду.

Детальніше ознайомитися із цими параметрами для кожного із брендів можна у нашому рейтингу сонячних панелей.

 

Як вибрати сонячні панелі: 5 основних параметрів
4.6 (92%) 5 votes

Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:14090086:SSL routines:ssl3_get_server_certificate:certificate verify failed in /home/bitrix/ext_www/blog/wp-content/themes/baskerville-2-wpcom/functions.php on line 326

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /home/bitrix/ext_www/blog/wp-content/themes/baskerville-2-wpcom/functions.php on line 326

Warning: file_get_contents(https://joule.ua/api/footer): failed to open stream: operation failed in /home/bitrix/ext_www/blog/wp-content/themes/baskerville-2-wpcom/functions.php on line 326