Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:14090086:SSL routines:ssl3_get_server_certificate:certificate verify failed in /home/bitrix/ext_www/blog/wp-content/themes/baskerville-2-wpcom/functions.php on line 322

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /home/bitrix/ext_www/blog/wp-content/themes/baskerville-2-wpcom/functions.php on line 322

Warning: file_get_contents(https://joule.ua/api/header): failed to open stream: operation failed in /home/bitrix/ext_www/blog/wp-content/themes/baskerville-2-wpcom/functions.php on line 322
Пошук
Головна » База знань » Часті питання » Домашні станції » Скільки грошей приносить сонячна станція в Україні

Скільки грошей приносить сонячна станція в Україні

Сонячна станція – це значна інвестиція для пересічного українця. У цій статті ми розкажемо, скільки грошей може приносити встановлення сонячних батарей на вашому даху чи ділянці, та коли можна очікувати повернення своїх вкладень. 

Про окупність комерційних сонячних станцій ви зможете дізнатися в наших наступних статтях.

Більшість домашніх сонячних станцій в Україні – мережеві. Вони не є автономними, тобто не використовують акумулятори для роботи. Всю вироблену електричну енергію такі станції віддають в загальну мережу:

Як працює зелений тариф для домогосподарств в Україні

 

Чому варто встановлювати сонячні станції саме зараз?


Причина популярності мережевих СЕС – законодавче стимулювання:

 • Високий зелений тариф. Держава викуповує залишки енергії, виробленої станціями, за високою ціною. Це робить такі проекти економічно привабливими.
 • Право на повний викуп енергії. За законом, у власника станції мають купити всю вироблену енергію, крім власного споживання.


Сьогодні приватні сонячні станції встановлюють в усіх регіонах України. За даними Держенергоефективності, вже більше шести тисяч установок виробляють чисту енергію. Лідерами по кількості встановлених СЕС є Київська, Дніпропетровська та Тернопільська області. Показники по всіх регіонах можна подивитися
у нашій попередній статті.

 

Що потрібно для встановлення сонячної станції?


Власник приватного домогосподарства може встановити сонячну станцію потужністю до 30 кВт. Панелі можна встановлювати на даху будинку, фасадах, або спеціально збудованих конструкціях.
Доступна площа для встановлення панелей може обмежити максимальну потужність майбутньої станції. Щоб порахувати, яка площа необхідна, використовуйте показник 7 квадратних метрів даху (чи фасаду) на кожен кіловат потужності.

Для станції потужністю 10 кВт знадобиться близько 70 квадратних метрів площі. А для встановлення 30 кВт  – аж 210 квадратів.

Щоб дізнатися, яку станцію можна розмістити саме на вашому даху, можете скористатися нашим калькулятором мережевих сонячних станцій.

 

Важливо пам’ятати, що потужність станції має бути не вищою, ніж потужність мережі, підведена до будинку. Традиційно, власник домогосподарства має можливість використовувати від 5 до 10 кВт потужності мережі. Хоча, ця величина для вашого будинку може бути і вища.

Якщо ви хочете встановити сонячну станцію, її потужність не може перевищувати величину дозволеної потужності. Тому обов’язково дізнайтеся її (якщо вона невідома вам) у вашої енергопостачальної компанії , і в разі потреби подайте відповідні документи для підвищення дозволеної потужності до рівня майбутньої сонячної станції.

 

Процедура оформлення зеленого тарифу в середньому займає від 2 тижнів до 2 місяців. Власнику не потрібно отримувати ліцензію на продаж енергії чи інші дозвільні документи.

Для оформлення зеленого тарифу власнику будинку необхідно пройти декілька етапів:

Порядок підключення домашньої сонячної станції по зеленому тарифу

 

Скільки можна заробити на сонячній станції?


Порахувати окупність приватної сонячної станції неважко. Достатньо знати основні показники, які впливають на розрахунки:

 • Власне споживання – річне споживання електроенергії мешканцями будинку
 • Вироблена енергія – кількість енергії, яку виробляють панелі за рік
 • Величина зеленого тарифу – на сьогодні це 0,15 Євроцентів за 1 кВт*год
 • Середня вартість приватної СЕС “під ключ” відповідної потужності

Нижче можете оцінити окупність станцій різної потужності при середньому споживанні енергії домогосподарством (близько 250 кВт*год на місяць, або 3000 кВт*год/рік).

 

Розрахунок терміну окупності домашньої сонячної станції при споживанні 250 кВтг


Як бачимо, строк окупності станції напряму залежить від встановленої потужності. Чим вище вона, тим швидше ви повертаєте вкладені кошти. Але слід пам’ятати, що для встановлення сонячних панелей потрібна відносно велика площа, тому для вашого домогосподарства можуть існувати обмеження щодо потужності станції.

Тепер порівняємо з домогосподарством, яке споживає більше енергії – близько 500 кВт*год на місяць, або 6000 кВт*год у рік.

Розрахунок терміну окупності домашньої сонячної станції при споживанні 500 кВтг

Як бачимо, рівень споживання енергії на власні потреби впливає на строк окупності станції. Чим вища встановлена потужність, тим ця різниця буде більшою. Для станцій потужністю 10 кВт вона складає до 2 років, для більш потужних станцій – до 1 року.

Встановлення сонячної станції буде стимулювати вас економити енергію, яку ви споживаєте. Адже вартість кВт*год, які ви купуєте в обленерго (1,68 грн), нижча за зелений тариф (близько 4,75 грн) у 2,8 рази. Відповідно, чим менше ви споживаєте, тим більше заробляєте.

Таким чином, кожен квадратний метр вашого даху може генерувати до 167 кВт*год щорічно, економлячи ваше енергоспоживання та дозволяючи заробляти на продажу енергії за зеленим тарифом. В залежності від споживання енергії вашими приладами та потужності станції, 1 м² площі станції може заробляти до 24 доларів США щорічно.

 

5 переваг встановлення сонячної станції

 

 1. Інвестиції у сонячну станцію часто порівнюють з депозитом у банку. І це має сенс. Адже сьогодні депозит в українських банках в Євро на 12 місяців буде приносити вам лише 3-4 відсотки річних.
 1. Приватна сонячна станція захищена від коливань гривні тим, що зелений тариф зафіксований у Євро на законодавчому рівні. Якщо прийняти строк окупності 30-ти кіловатної станції в 5,43 роки, то ви будете отримувати до 18,4 відсотків річних на свій банківський рахунок до 2030 року.
 2. Виробляючи чисту енергію для себе та інших українців, ви запобігаєте генерації енергії з інших брудних джерел – вугільних, газових та атомних станцій. Ви забезпечуєте чистіше довкілля для ваших дітей та онуків.
 3. Багато маленьких сонячних станцій по всій країні – це краще, ніж декілька величезних установок. Це стабілізує місцеві мережі та забезпечує кращу якість енергоживлення для вашого села чи міста.
 4. Ви долучаєтеся до глобального тренду інновацій та переходу на чисті джерела енергії.

 

Щоб дізнатися, яку станцію можна встановити на даху вашого будинку та отримати актуальні цінові пропозицій від монтажників із вашого регіону – залишайте вашу заявку через наш сервіс – і протягом одного дня ви отримаєте до 10 цінових пропозицій (які вас ні до чого не зобов’язують).

 

Скільки грошей приносить сонячна станція в Україні
4.1 (82.5%) 8 votes

Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:14090086:SSL routines:ssl3_get_server_certificate:certificate verify failed in /home/bitrix/ext_www/blog/wp-content/themes/baskerville-2-wpcom/functions.php on line 326

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /home/bitrix/ext_www/blog/wp-content/themes/baskerville-2-wpcom/functions.php on line 326

Warning: file_get_contents(https://joule.ua/api/footer): failed to open stream: operation failed in /home/bitrix/ext_www/blog/wp-content/themes/baskerville-2-wpcom/functions.php on line 326