Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:14090086:SSL routines:ssl3_get_server_certificate:certificate verify failed in /home/bitrix/ext_www/blog/wp-content/themes/baskerville-2-wpcom/functions.php on line 322

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /home/bitrix/ext_www/blog/wp-content/themes/baskerville-2-wpcom/functions.php on line 322

Warning: file_get_contents(https://joule.ua/api/header): failed to open stream: operation failed in /home/bitrix/ext_www/blog/wp-content/themes/baskerville-2-wpcom/functions.php on line 322
Пошук
Головна » База знань » Часті питання » Домашні станції » Скільки потрібно сонячних панелей щоб зарядити електромобіль?

Скільки потрібно сонячних панелей щоб зарядити електромобіль?

Електромобіль та сонячні панелі можуть вас зробити абсолютно незалежними від дорогого бензину. Назавжди!

Але спочатку давайте порахуємо скільки потрібно сонячних панелей, щоб ви могли їздити абсолютно безкоштовно.

Перед тим, як розраховувати потужність сонячної станції, потрібно дізнатися скільки енергії ви будете споживати.

 

Скільки споживає електромобіль?

Давайте порівняємо споживання різних електромобілів:

Оскільки в Україні більшість електромобілів – це Nissan Leaf, то будемо брати для розрахунків показник 18,7 кВт*г / 100 км.

Іншими словами, якщо ви “залиєте” в Nissan Leaf 1 кВт*г, то ви зможете проїхати близько 5,5 км.

Потрібно також врахувати, який у вас стиль їзди. Якщо у вас агресивний стиль їзди, то ви не вижмете більше 5 км з одного кіловата. Якщо ж ви їздите дуже спокійно, то ви на одному кіловаті зможете проїхати навіть до 6,5 км.

 

Скільки кілометрів ви щодня проїжджаєте?

Згідно статистики, українці щороку проїжджають 16 – 20 тис км, тобто щоденний пробіг складає близько 50 км.

Отже, якщо середньостатичний українець щодня проїжджає 50 км на Nissan Leaf, то йому потрібно “заливати” у свій електромобіль по 9 кВт*г кожного дня.

Тому для розрахунку ми будемо брати значення 9 кВт*г.

 

Скільки потрібно сонячних панелей, щоб виробити 9 кВт*г?

Тут не все так просто, оскільки сонячні батареї влітку працюють значно краще ніж взимку.

Розглянемо графік виробітку енергії сонячною станцією потужністю 2 кВт в центральній частині України:

Середньодобовий виробіток 2 кВт сонячної станції

Як ми бачимо, сонячна станція потужністю 2 кВт у літні місяці (травень, червень, липень, серпень) – виробляє більше 9 кВт*г щодня, тому така станція у сонячні дні зможе повністю забезпечити потреби вашого електромобіля у енергії.

Але якщо ми подивимося на зимові місяці (листопад, грудень, січень), то ми бачимо, що станція генерує близько 2 кВт*г. Тобто, щоб забезпечити потреби електромобіля взимку, сонячна станція повинна бути в 4 рази потужніша – тобто 8 кВт.

У нас тоді виникає інша проблема: якщо ми поставимо стільки панелей, щоб можна було взимку на 100% заряджати електромобіль, то влітку станція генеруватиме в 4 рази більше енергії ніж нам потрібно.

 

Що робити із надлишками електроенергії?

Якщо сонячні панелі для зарядки електромобілів ви плануєте розміщувати вдома, то тоді вам просто необхідно отримати “зелений” тариф і надлишки енергії продавати у мережу.

Таким чином ви влітку будете продавати надлишки по значно вищому тарифу (0,18) ніж ви купуєте із мережі.

 

Що робити, якщо сонячні панелі неможливо підключити до мережі?

Якщо ви плануєте розмістити сонячні панелі у місці, де немає можливості отримати “зелений” тариф, то тоді у вас є два варіанти:

  1. Використовувати вироблену енергію лише тоді, коли підключений електромобіль. Але у такому випадку буде дуже багато втрат енергії: кожну годину, коли ваш електромобіль не буде підключений до сонячних панелей, вироблена енергія буде просто “згорати”.
  2. Поставити акумулятори і зберігати надлишки сонячної енергії для подальшого використання. Але це дуже дороге задоволення, оскільки вартість сонячної станції із акумуляторами дуже висока.

Таким чином, перед тим, як замовляти сонячну станцію для зарядки електромобіля, потрібно проаналізувати:

  • скільки кВт*г вам щодня потрібно
  • чи зможете ви продавати надлишки в мережу
  • чи буде ваш автомобіль протягом дня знаходитися біля сонячної системи

І лише після цього переходити до вибору сонячної системи.

 

Скільки потрібно сонячних панелей щоб зарядити електромобіль?
5 (100%) 3 votes

Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:14090086:SSL routines:ssl3_get_server_certificate:certificate verify failed in /home/bitrix/ext_www/blog/wp-content/themes/baskerville-2-wpcom/functions.php on line 326

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /home/bitrix/ext_www/blog/wp-content/themes/baskerville-2-wpcom/functions.php on line 326

Warning: file_get_contents(https://joule.ua/api/footer): failed to open stream: operation failed in /home/bitrix/ext_www/blog/wp-content/themes/baskerville-2-wpcom/functions.php on line 326