Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:14090086:SSL routines:ssl3_get_server_certificate:certificate verify failed in /home/bitrix/ext_www/blog/wp-content/themes/baskerville-2-wpcom/functions.php on line 322

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /home/bitrix/ext_www/blog/wp-content/themes/baskerville-2-wpcom/functions.php on line 322

Warning: file_get_contents(https://joule.ua/api/header): failed to open stream: operation failed in /home/bitrix/ext_www/blog/wp-content/themes/baskerville-2-wpcom/functions.php on line 322
Пошук
Головна » База знань » Без категорії » Сонячні панелі українського виробництва: хто виробляє та де купити?

Сонячні панелі українського виробництва: хто виробляє та де купити?

В Україні є виробники, які можуть забезпечити повний цикл виробництва сонячних панелей – від вирощування кремнію до збірки самих сонячних панелей.

Проте давайте спробуємо розібратися, які українські компанії займаються виробництвом, а які – лише “наклеюють бірки”.  

 

Варто розрізняти різні ступені локалізації виробництва:

 

  1. “Виробники” без виробничих потужностей в Україні – це компанії, які замовляють готові панелі за кордоном (переважно у Китаї), а в Україні лише кріплять бірку з українським брендом.
  2. Виробники із частковим циклом виробництва – це компанії, які купують певні елементи в іноземних виробників (переважно у Китаї), а в Україні проводять збірку, налагоджують дистриб’юцію і забезпечують гарантійну підтримку.
  3. Виробники із повним циклом виробництва сонячних панелей – це компанії, які займаються всіми етапами виробництва панелей: вирощування кремнію, порізка кремнію, складання самих панелей, дистриб’юція та гарантія.

 

“Українські бірки”

До першої категорії можна віднести, наприклад, сонячні панелі під брендом Altek (та частково – Kvazar, деталі нижче). Ці панелі замовляються на китайських заводах і продаються в Україні під власним брендом.

Добре це чи погано? Тут немає однозначної відповіді. Подібні компанії організовують стабільні поставки сонячних батарей в Україну і забезпечують гарантійну підтримку. Проте відносити їх до категорії “українських виробників” однозначно не можна.

 

Зібрано в Україні

Розглянемо виробників із другої категорії, які купують складові елементи панелей як в Україні, так і за кордоном, при цьому збирають їх на українських складальних лініях.

 

Kness, м. Вінниця

Завод по виробництву панелей Kness обладнано однією із найсучасніших складальних ліній в Україні – від китайського виробника Boostsolar. Лінія практично повністю автоматизована.

Потужність першої черги – 200 МВт сонячних панелей у рік. Після запуску другої черги, річна потужність заводу сягне 400 МВт.

Більшість комплектуючих для сонячних панелей завозяться з-за кордону: це і фотоелементи, і скло і плівка EVA. В Україні поки що закуповують лише алюмінієві рамки.

Складальна лінія дозволяє збирати панелі потужністю від 270 до 370 Вт.

Проте компанія поки що не продає панелі роздрібним споживачам. Як запевнили представники компанії, презентація бренду та подальший продаж сонячних батарей під цим брендом розпочнеться у другій половині 2019 року.

 

ENHOL Energodar, м. Енергодар

Компанія “Енхол” більше 25 років займається холодильним устаткуванням та вентиляцією. А у 2018 році була запущена нова складальна лінія по збірці сонячних панелей.

Виробник продає панелі під брендом “ENHOL Energodar”.

Для виробництва сонячних панелей, компанія закуповує китайські фотоелементи та плівку. В Україні компанія закуповує скло та рамку. В грошовому еквіваленті, відсоток українського обладнання складає менше 50%.

Максимальна річна потужність складальної лінії – 10 МВт.

Під брендом “ENHOL Energodar” зараз випускається дві модифікації батарей – полікристалічні сонячні панелі на 260 Вт та на 275 Вт. На обидві моделі виробник дає 25-річну гарантію, що ефективність не впаде більш ніж на 80%.

 

InfoSvyaz, м. Одеса

Компанія “Інфо-зв’язок” розпочала серійне виробництво сонячних панелей у 2016 році. Виробництво розміщується в Одесі на території заводу “Промзв’язок”.

Виробник продає панелі під брендом “InfoSvyaz”. Для виробництва панелей, компанія закуповує фотоелементи в Китаї, а в Україні відбувається повноцінна збірка сонячних панелей.

Для виробництва сонячних панелей закуповують профіль, скло та діелектрики українського виробництва. Виробник запевняє, що сонячні панелі на 60% складаються із елементів, які вироблені в Україні.

Компанія не лише виробляє сонячні панелі, але і самостійно займається розробкою та виробництвом обладнання для складальних ліній.

Станом на сьогодні, потужності складальної лінії становлять бл. 160 кВт на місяць. Після запуску другої черги складальної лінії, щомісячна потужність повинна зрости до 550 кВт.

Асортимент продукції поки що обмежується полікристалічними панелями потужністю 275 Вт, на які дають 25-річну гарантію, що ефективність не знизиться нижче 80%.

 

Виробники повного циклу

В Україні є два заводи, на яких можна виконати всі етапи створення сонячної панелі: від вирощування і порізки кремнію до складання готового фотомодуля.

 

Kvazar, м. Київ

Завод “Квазар” у свій час був найпотужнішим українським підприємством по виробництву сонячних панелей – під брендом Kvazar. На Квазарі є обладнання для порізки кремнію, обладнання для збірки готових фотомодулів, а також все необхідне устаткування для контролю якості виробництва. Потужності виробництва складають близько 30 МВт / рік.

Проте через скасування обов’язкової “місцевої складової”, у 2015 році завод припинив функціонування. Через деякий час було проведено реструктуризацію.

Після реструктуризації, продажем панелей займається дочірнє підприємство Квазар-7. Станом на сьогодні, компанія займається як поставкою сонячних панелей китайського виробництва під власним брендом, так і складанням панелей в Україні із імпортних елементів.

В той же час у компанії обіцяють, що при наявності замовлення на велику партію, можуть запустити все існуюче обладнання (в т.ч порізку кремнію) і забезпечити відсоток українських матеріалів і комплектуючих на рівні 50% – чого достатньо для отримання надбавки до Зеленого тарифу за “місцеву складову”.

 

Prolog Semicor, м. Київ

Компанія «Пролог Семікор» створена в 1997 році як виробник полірованих кремнієвих пластин для мікроелектроніки. У 2014 році компанія запустила власну лінію по складанню сонячних панелей та освоїла власне виробництво полікремнію.

Потужність виробництва сьогодні складає 12 МВт / рік. Компанія має два заводи – у Львові та Києві. Проте львівський завод орієнтований більше на мікроелектроніку.

Під брендом Prolog Semicor випускаються монокристалічні панелі потужністю від 10 до 300 вт. Виробник дає гарантію, що через 25 років панелі Prolog Semicor збережуть не менше 80% потужності.

Виробник запевняє, що частка імпортних матеріалів і комплектуючих в готових сонячних фотомодулях не перевищує 45%.

 

-- інформація у цій статті буде постійно оновлюватися --

 

Сонячні панелі українського виробництва: хто виробляє та де купити?
5 (100%) 5 votes

Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:14090086:SSL routines:ssl3_get_server_certificate:certificate verify failed in /home/bitrix/ext_www/blog/wp-content/themes/baskerville-2-wpcom/functions.php on line 326

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /home/bitrix/ext_www/blog/wp-content/themes/baskerville-2-wpcom/functions.php on line 326

Warning: file_get_contents(https://joule.ua/api/footer): failed to open stream: operation failed in /home/bitrix/ext_www/blog/wp-content/themes/baskerville-2-wpcom/functions.php on line 326