Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:14090086:SSL routines:ssl3_get_server_certificate:certificate verify failed in /home/bitrix/ext_www/blog/wp-content/themes/baskerville-2-wpcom/functions.php on line 322

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /home/bitrix/ext_www/blog/wp-content/themes/baskerville-2-wpcom/functions.php on line 322

Warning: file_get_contents(https://joule.ua/api/header): failed to open stream: operation failed in /home/bitrix/ext_www/blog/wp-content/themes/baskerville-2-wpcom/functions.php on line 322
Пошук
Головна » База знань » Без категорії » Які ціни на сонячні панелі зараз в Україні? (оновлено)

Які ціни на сонячні панелі зараз в Україні? (оновлено)

Ціна на сонячні панелі в Україні щороку зменшується. Якщо у 2014 році 10-ти кіловатна домашня сонячна станція обходилася до $18 000, то зараз аналогічна станція коштуватиме в 2 рази дешевше.

Для цієї статті ми проаналізували тисячі цінових пропозицій на монтаж сонячних станцій “під ключ” за останні 3 роки, які були надані компаніями-інсталяторами через сервіс Джоуль.

 

--Інформація у цій статті постійно оновлюється та доповнюється--

 

Вартість сонячних батарей vs. Вартість станції “під ключ”

Варто пам’ятати, що ціни на сонячні батареї та ціни на домашню сонячну електростанцію “під ключ” – це різні речі.

 

Вартість готової домашньої сонячної станції включає вартість таких складових:

 1. Сонячні панелі
 2. Інвертор
 3. Система кріплень (на похилий дах / наземна система кріплень)
 4. Матеріали для електромонтажу, монтажу, захисту та комутації
 5. Монтажні роботи
 6. Транспорт/доставка/відрядження монтажників
 7. Двонаправлений лічильник

 

Окрім цих складових потрібно пам’ятати, про плату за збільшення виділеної потужності електропостачання. Якщо ви плануєте встанавлювати малопотужну станцію, то є ймовірність, що вам не потрібно буде купувати додаткові потужності. Але якщо ви хочете домашню СЕС від 20 кВт, то швидше за все потужності вам прийдеться докупити. Дізнатися вартість збільшення виділеної потужності можна з допомогою калькулятора на офіційному сайті НКРЕКП.

 

На інфографіці нижче показано який відсоток від загальної вартості сонячної станції займають сонячні панелі:

вартість сонячних панелей

 

Як ми бачимо з графіка, вартість сонячних батарей складає в деяких випадках лише половину вартості готової СЕС, хоча раніше їхня доля сягала до 70% вартості станції.

Основна причина – ціни на сонячні панелі падають швидше, ніж на комплектуючі та монтажні роботи.

 

Динаміка цін на сонячні батареї

Ми проаналізували ціни на сонячні панелі (від інсталяторів) починаючи з IV кв. 2016 року:

сонячні панелі ціна

Для розрахунку середньої ціни, ми аналізували пропозиції від монтажників для 30-ти кіловатних станцій “під ключ” і враховували ціни на панелі із трьох цінових категорій (економ, стандарт, преміум): Perligth, Amerisolar, Abi-solar, Risen, JA Solar, Trina Solar, Jinko Solar, Hanwha Q Cells, Sharp.

Статистика демонструє, що останні 4 роки ціни на сонячні панелі постійно падають: з $0,69/Вт до $0,37/Вт, тобто на 53% менш ніж за 4 роки. Причому, $0,37/ват – це середня ціна. Найдешевші моделі можна знайти навіть менш ніж $0,3/Вт.

Лише за останній рік ціни на сонячні батареї знизилися на 25%

Найактивніше ціни почали знижуватися з другої половини 2018 року. І на це є ряд причин.

 

Причини падіння цін на сонячні панелі в Україні

 1. Зниження вартості панелей у Китаї. В кінці 2018 року китайський уряд прийняв рішення про припинення субсидування сонячної енергетики. В той же час, США збільшили податок на ввезення сонячних панелей із Китаю. Ці два фактори призвели до тимчасового перевиробництва у Китаї і зниження вартості на панелі. Проте в довгостроковій перспективі ці заходи можуть навпаки спричинити підвищення вартості батарей.
 2. Скасування ПДВ на імпорт панелей в Україну. В кінці 2018 року багатьох учасників ринку сонячної енергетики в Україні здивувало несподіване рішення українського уряду скасувати ПДВ на ввезення сонячних батарей в Україну. Як наслідок – додаткове зниження цін на панелі.
 3. Покращилася логістика постачання в Україну. Завдяки вже багаторічному стабільному збільшенню поставок імпортних панелей в Україну, вартість доставки кожного кіловату панелей значно знизилася.
 4. Зменшилася маржа компаній-інсталяторів. Через велику конкуренцію, інсталятори сонячних станцій значно знизили свою маржу на сонячні панелі. Деякі компанії, при замовленні сонячної станції “під ключ”, продають панелі з мінімальною націнкою, при цьому заробляють саме на монтажних роботах та на комплектуючих.

 

Які панелі популярні в Україні та скільки вони коштують?

Аналізуючи цінові пропозиції на Джоулі, помітно, що в різні роки на ринку лідирують різні бренди.

 

“Бюджетні”

До 2017 року в Україні були досить розповсюджені так звані нонейми (панелі невідомих брендів). Ніхто не знав, про реальні характеристики цих панелей. Купуючи такі панелі, люди купували “кота в мішку”. Проте, з часом на український ринок офіційно вийшло багато міжнародних брендів, які надають гарантійну підтримку через своїх дистриб’юторів, намагаються тримати репутацію, при цьому ціни на них не набагато дорожчі від нонеймів. Завдяки цьому в Україні почав формуватися більш-менш цивілізований ринок сонячних панелей.

Деякий час в бюджетному сегменті досить популярним був бренд панелей Perlight. Із цим обладнанням працювало багато інсталяторів та його часто купували клієнти. Сьогодні ж панелі від цього бренду пропонують вже дуже рідко.

Ще одним лідером в бюджетному ціновому сегменті були панелі Amerisolar. Серед міжнародних брендів, ціни на Amerisolar – одні із найнижчих (були і залишаються досі). Проте сьогодні українці стали більш вимогливими до якості обладнання, тому попит на Amerisolar значно зменшився.

У 2018 році в лідери популярності дуже швидко вийшли панелі Risen. Компанія позиціонує себе як виробник із рейтингу Tier1, при цьому ціни на ці панелі – найнижчі, порівняно з іншими брендами із рейтингу Tier1. Хоча потрібно враховувати, що якість Risen також дещо поступається іншим Tier1-брендам.

Сонячні батареї від перечислених вище брендів можна купити по ціні від $0,28 до $0,38 за 1 Вт – при умові, що ви будете замовляти в інсталятора 30-ти кіловатну станцію “під ключ”. При купівлі лише сонячних панелей, ціна буде дещо вищою.

 

“Стандарт”

Статистика показує, що українці вже готові доплачувати за якість та сервіс. Тому при виборі обладнання вибір все частіше падає не на “бюджетний” сегмент, а на “стандарт”.

До цього класу можна віднести сонячні батареї від JA Solar, Trina Solar, Jinko Solar, Yingli Solar, LONGi Solar, Canadian Solar, тощо.

Сонячні панелі від перечислених вище брендів можна купити по ціні від $0,4 до $0,55 за 1 Вт. Аналогічно, це при умові купівлі 30-кіловатної станції “під ключ”.

 

“Преміум”

Фотопанелі “преміум” класу в Україні поки що не дуже популярні. До цього сегменту можна віднести батареї від брендів: Sharp, LG, Panasonic. Ціни на такі панелі трохи “кусаються” і можуть сягати $1/Вт.

 

Актуальний рейтинг найпопулярніших сонячних панелей в Україні можна переглянути на Джоулі:

рейтинг сонячних батарей

Рейтинг розраховується автоматично на основі кількості дилерів бренду, кількості збудованих станцій на панелях конкретного бренду, наявності офіційних дистриб’юторів та відгуків інсталяторів та клієнтів.

Щодо сонячних панелей українського виробництва – вони досить дорогі і не дуже популярні в Україні.

 

Актуальні ціни на сонячні батареї в Україні можна дізнатися, залишивши заявку на отримання цінових пропозицій від надійних компаній-інсталяторів. І всього за 1 день надійде до 10 пропозицій із актуальними цінами.

 

Також, на сервісі Джоуль є унікальна можливість дізнатися актуальні середні ціни на будівництво станцій “під ключ”. Ціни розраховуються автоматично на основі цінових пропозицій, які робляться компаніями-інсталяторами через систему. Відповідно інформація динамічна, і автоматично змінюється в залежності від ситуації на ринку.

Переглянути ціни на станції “під ключ” можете на калькуляторах:

 

Які ціни на сонячні панелі зараз в Україні? (оновлено)
4.5 (89.23%) 13 votes

Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:14090086:SSL routines:ssl3_get_server_certificate:certificate verify failed in /home/bitrix/ext_www/blog/wp-content/themes/baskerville-2-wpcom/functions.php on line 326

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /home/bitrix/ext_www/blog/wp-content/themes/baskerville-2-wpcom/functions.php on line 326

Warning: file_get_contents(https://joule.ua/api/footer): failed to open stream: operation failed in /home/bitrix/ext_www/blog/wp-content/themes/baskerville-2-wpcom/functions.php on line 326