image

Сонячна станція для приватного будинку: що потрібно знати?

Сонячна станція на даху чи подвір’ї вашого будинку - це одна із найнадійніших інвестицій в Україні станом на сьогодні.

Якщо у вас є приватний будинок і ви хочете заробляти на енергії сонця, то ідеальним рішенням для вас буде встановлення мережевої сонячної електростанції з подальшим продажем надлишків електроенергії в мережу.

В Україні для домогосподарств можна встановлювати сонячні станції максимальною потужністю до 30 кВт. Це означає, що ви можете з такої станції щороку заробляти по $5700 чистого прибутку.

Мережева сонячна станція працює наступним чином:

  • 1коли світить сонце, то надлишки енергії від вашої станції йдуть у загальну мережу
  • 2вночі, коли сонячна станція не працює, ви споживаєте електроенергію із загальної мережі
  • 3в кінці місяця проводиться підрахунок: скільки кіловат ви виробили, і скільки кіловат ви спожили. Якщо ви виробили більше, ніж спожили, то держава вам заплатить за кожен кіловат по “зеленому” тарифу (по 0,18 € за кВтг - це зараз один із найкращих “зелених” тарифів у Європі). Якщо ж ви спожили більше, ніж виробили, то ви заплатите за електроенергію по звичайному тарифу.

Гроші за вироблену електроенергію надходитимуть на ваш банківський рахунок. При цьому вам не потрібно самостійно платити податки - на ваш рахунок будуть надходити кошти вже з відрахуванням податків(19,5%), тобто ваш чистий прибуток.

Дізнатися вартість мережевої сонячної станції

Використовувати сонячну електростанцію для електроопалення або підігріву води електробойлером - не доцільно.

Це може мати зміст лише тоді, коли для опалення ви використовуєте тепловий насос. І то, не завжди.

Станом на сьогодні значно вигідніше продавати сонячну енергію державі по підвищеному “зеленому” тарифу.

Проте ви можете економити на опаленні наступним чином: ви можете встановити мережеву сонячну електростанцію для продажу електроенергії по "зеленому" тарифу. Таким чином протягом літа, коли сонячна станція генерує найбільше енергії, ви отримаєте на свій рахунок кошти за вироблену електрику по підвищеному тарифі. А взимку ви буде використовувати ці кошти на оплату електроопаленя, але при цьому вже будете платити по звичайному тарифу.

Дізнатися вартість мережевої сонячної станції

Якщо у вас є підключення до загальної електромережі, то переходити повністю на автономне електроживлення - не доцільно.

Причина 1

Зараз досить дорогі акумулятори. Можливо через декілька років вони подешевшають в декілька разів, і це матиме зміст. Але поки що краще “дружити” із загальною електромережею.

Причина 2

Якщо ви від’єднаєтеся від загальної електромережі, то ви не зможете продавати надлишки електроенергії по “зеленому” тарифу.

Вам значно вигідніше не повністю відключитися від мережі, а просто не платити за електроенергію завдяки мережевій сонячній електростанції. Тобто, встановивши мережеву сонячну станцію ви зможете отримувати електроенергію з мережі, при цьому за електрику не платити чи навіть заробляти на ній - все залежить від потужності станції, яку ви встановите.

Дізнатися вартість мережевої сонячної станції

Автономна сонячна електростанція - це ідеальне рішення для дачних будиночків, де проживають переважно влітку. Однак, якщо ви плануєте жити у будинку із автономною сонячною станцією також взимку - то це буде дуже дороге рішення.

Причина 1

Вам потрібно встановити потужну сонячну станцію, щоб вона могла виробити достатню кількість енергію в похмурі зимові дні.

Причина 2

Акумулятори сьогодні досить дорогі.

Проте якщо місцевий РЕМ вимагає за підключення до загальної електромережі більше 3000 у.о., то ідея встановлення автономної станції матиме зміст.

Потрібно розуміти, що при будівництві автономної сонячної станції близько половину вартості складуть акумулятори. Тому варто звернути увагу на такий варіант системи акумулювання, як використання вживаних акумуляторів від електромобілів - на сьогодні це оптимальне рішення по параметрах ціна/якість.

Щоб дізнатися приблизну кількість панелей та акумуляторів, які необхідні для автономного живлення вашого будинку, скористуйтеся наступним калькулятором:

Дізнатися вартість автономної сонячної станції

Якщо у вас нестабільна* мережа, то вам доцільно встановити гібридну сонячну електростанцію.

* Під нестабільною мережею мається на увазі мережа, де електроенергія зникає по декілька разів на тиждень. Якщо ж електрика зникає лише раз на місяць і то на пару годин, в такому випадку вам буде дешевше встановити локальний UPS (джерело безперебійного живлення) для приладів першої необхідності.

Гібридна сонячна електростанція складається із таких компоненті

  • 1Акумулятори
  • 2Контролери заряду
  • 3Сонячні панелі
  • 4Інвертор, який переробляє постійний струм у змінний

Окрім того, що гібридна станція оберігатиме вас від раптових відключень електроенергії, вона також вам приноситиме прибуток при продажу надлишків електроенергії по “зеленому” тарифу.

Дізнатися вартість гібридної сонячної станції
Замовити послуги персонального консультанта

Персональний консультант допоможе зекономити ваші кошти та уникнути типових помилок при будівництві сонячної станції.

Часті питання

Наша база знань

Новини

Всі новини