image

Наземні сонячні станції: що потрібно знати?

Будівництво потужних наземних сонячних електростанцій - це світовий тренд, на якому можна заробити тепер і в Україні.

Є два види наземних сонячних станцій:

  • 1Сонячні станції, які належать фізичним особами. По суті, це звичайні домашні станції збудовані на землі, та які продають вироблену енергію по “зеленому” тарифу для домогосподарств. Фізична особа може збудувати таку станцію максимальною потужністю 30 кВт, а для цього потрібно близько 500 кв.м., або 0,05 Га.
  • 2Комерційні сонячні станції, які належать юридичним особам. Такі станції не мають обмежень по максимальній потужності, але для комерційних станцій важче отримати всі необхідні дозволи, а також для комерційних станцій встановлені не такі вигідні тарифи, як для приватних домогосподарств.
Дізнатися вартість наземної комерційної сонячної станції

Так, може. Але у такому випадку фізична особа повинна володіти різними майновими комплексами (домогосподарствами), у яких повинні бути окремі підключення. І з кожним домогосподарством буде підписано договори на продаж ел.енергії по “зеленому” тарифу - до 30 кВт кожен.

Тобто, щоб збудувати станцію потужністю 300 кВт, ви повинні бути власником 10 домогосподарств із підключеннями по 30 кВт кожне.

Це потребує значних грошових і часових затрат, тому при таких інвестиціях доцільніше будувати комерційну сонячну станцію.

Дізнатися вартість наземної комерційної станції

Якщо у вас є велика земельна ділянка, але недостатньо фінансування для будівництва, то ви можете залучити інвестора для будівництва станції або вигідно продати цю ділянку.

Але для того, щоб ваша ділянка мала реальну цінність перед інвесторами, у вас повинні бути:

  • дозвіл на будівництво станції (змінене цільове призначення ділянки - “землі енергетики”)
  • ТУ на підключення до мереж

Без цих документів інвесторам буде важко оцінити перспективність вашої ділянки і, відповідно, вам буде важко залучити інвестора або вигідно її продати.

Ви можете підготувати ці документи самостійно, або залучити для цього спеціалізовані компанії. Вартість документального супроводу “під ключ” може коштувати до $8000 за Га - в залежності від компанії-консультанта.

Якщо вас цікавить пошук консультантів, які попередньо підготують всі необхідні документи, або якщо у вас вже є всі необхідні дозволи і вас цікавить пошук інвестора/продаж - напишіть лист із запитом на support@joule.ua - ми допоможемо вам вибрати найкращий варіант.

Для того, щоб розрахувати приблизний прибуток від майбутньої сонячної електростанції, вам потрібно скористатися нашим онлайн-калькулятором.

Якщо вас цікавить потенційний прибуток від домашньої наземної станції (до 30 кВт), вам потрібно перейти в наш калькулятор для мережевих сонячних станцій.

Якщо вас цікавить потенційний прибуток від комерційної наземної станції, вам потрібно перейти в наш калькулятор для комерційних сонячних станцій.

Якщо дуже грубо, то вартість 1 кВт комерційної станції “під ключ” становить близько $1000.

Але вартість залежить від багатьох чинників, які можуть сильно змінити її як в сторону збільшення, так і зменшення:

  • яке цільове призначення вашої ділянки
  • чи є поблизу підстанція, до якої можна підключитися
  • яка площа ділянки (яка буде потужність станції)
  • станція може бути як статична, так і зі змінним нахилом панелей (на трекерах) для підвищення ефективності

Потрібно враховувати, що для розміщення 1 МВт сонячної станції потрібно близько 2 Га земельної ділянки.

Дізнатися вартість наземної комерційної станції

Часті питання

Наша база знань

Новини

Всі новини