image

Сонячна станція для багатоквартирного будинку: що потрібно знати?

В Україні є реальні приклади, коли мешканці багатоповерхових будинків почали заробляти завдяки сонячним станціям. Проте тут є багато нюансів, про які варто знати.

ОСББ - неприбуткова організація і заробляти на продажу електроенергії по “зеленому” тарифу не може. Але у ОСББ є два інші шляхи, як отримати вигоду від сонячної енергії:

  • 1Будівництво непотужної станції з системою акумулювання - для економії електроенергії на загальнобудинкові потреби. Перевагами такого рішення є те, що на такі енергоефективні програми можна залучити грант або безповоротне фінансування від держави.
  • 2Дати мешканцям-інвесторам дах в оренду. Тобто потрібно знайти власника квартири, який виявить бажання взяти в оренду частину даху, щоб збудувати там для себе мержеву сонячну електростанцію. Тобто ОСББ зароблятиме на здачі в оренду даху. Як збудувати сонячну електростанцію на даху багатоповерхівки і продавати електрику по “зеленому” тарифу написано у цій статті.

Якщо у вас є підключення до загальної електромережі, то переходити повністю на автономне електроживлення - не доцільно.

Зараз досить дорогі акумулятори. А також, у переважній більшості випадків у квартирах не таке велике споживання, щоб було доцільно встановлювати сонячну електростанцію.

Якщо ви платите за електроенергію до 20 у.о в місяць, то змісту відключатися від мережі нема. Оскільки вартість автономної станції буде не менше 3000 у.о, і, відповідно, термін окупності буде складати більше десяти років.

Встановлення сонячних панелей на фасадах і балконах багатоповерхових будинків - це погана ідея.

Причина 1

Це буде економічно недоцільно. При розміщенні на фасадах ви зможете розмістити станцію потужністю лише 1-3 кВт. Термін окупності такої малопотужної станції буде більше 10 років.

Причина 2

Панелі повинні знаходитися під певним кутом до горизонту. Якщо панелі розміщені вертикально, то їхня ефективність буде низькою. А якщо робити спеціальні конструкції на фасаді будинку, щоб панелі були під правильним кутом - то це дуже дорого.

Причина 3

Це псує фасади будівель, а також небезпечно - якщо монтаж здійснювали не професійні будівельники.

Встановлення сонячної електростанції на даху вашої багатоповерхівки - це хороша інвестиція, яка може окупитися за термін від 5 років.

Але і тут є свої нюанси:

  • власник квартири повинен офіційно орендувати дах (потребує згоди 75% співмешканців).
  • власник квартири повинен збільшити виділену потужність на квартиру (зазвичай потребує додаткового збільшення виділеної потужності на всю багатоповерхівку)

Як збудувати сонячну електростанцію на даху багатоповерхівки і продавати електрику по “зеленому” тарифу написано у цій статті.

Якщо вас не лякають ці бюрократичні процедури, то мережева сонячна електростанція буде для вас оптимальним рішенням.

Дізнатися вартість мережевої сонячної станції

Часті питання

Наша база знань

Новини

Всі новини